Malý záchranář

MALÝ ZÁCHRANÁŘ

Milí čtenáři,

Zdraví vás Hanča a Lucka společně s méďou Bolístkou. Tento projekt vznikl v malebné vesničce jménem Smrčná, kdy se dvě maminky na mateřské dovolené rozhodly, že je důležité, aby se jejich děti, ale i ostatní nejmladší občané dozvěděli, co je první pomoc a jak moc je v životě důležitá. Po marném hledání lektorů, kteří by naše ratolesti vyškolili v rámci přednášky pro obecní knihovnu, jsme usoudili, že se dětem budeme věnovat sami, a to s vědomostmi, které Hanka nasbírala vystudováním zdravotní školy a následných kurzů první pomoci prožitkem.

Po dlouhých přípravách jsme zrealizovali třínedělní kurz pod názvem Malý záchranář, kterého se zúčastnilo dvacet dětí. Největší odměnou naší práce a úsilí byl kladný ohlas zúčastněných, rodičů, ale i širší veřejnosti.

Pro zpestření kurzu jsme oslovili profesionální hasiče, kteří nám přiblížili jejich důležitou, ale i těžkou práci, pomocí ukázky techniky, zásahu, vybavení a názorných ukázek včetně přednášky první pomoci přizpůsobenou dětem. K ukázkám techniky přispěli i dobrovolní hasiči obce.

K našemu překvapení o velký zájem pokračovat v tomto kurzu, jsme se rozhodli zrealizovat oficiální kroužek pod záštitou obce Smrčná. S realizací tohoto kroužku, velkou podporou starosty jsme se zúčastnily rekvalifikačního kurzu zdravotníka a doplnily naše vědomosti.


KROUŽEK MALÝ ZÁCHRANÁŘ

Rády bychom Vám nabídly možnost přihlásit své ratolesti 🧑‍👩‍🦰 do kroužku Malý záchranář, který bude trvat 32 týdnů. Pokud Vaše děti láká první pomoc, ošetřování a rády se učí novým dovednostem, toto je ta správná volba. 

Čeká je spousta zábavy, užitečných informací, zážitkový výlet na konci kroužku a mnoho dalšího.

Učební materiály jsou v ceně kroužku. 

Přihlášku lze vytisknout a odeslat na email knihovna@smrcna.cz nebo přinést osobně do Knihovny Smrčná. 

Pokud by Vám více vyhovovalo vyplnění online, zde je odkaz na přihlášku: https://forms.gle/2XzdXikzhTgrjrgZ9

Kroužek bude probíhat každý čtvrtek od 17.00-18.30 hod. 

Poprvé se uvidíme ve čtvrtek 5.10.2023.

Těšíme se na Vás. Hanka a Lucka

Knihovna Smrčná
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!