E-KNIHY

Půjčování e-knih

Naše knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 11000 e-knih. Navíc odkudkoliv a zdarma.

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu, ten je potřeba pouze, když si čtenář e-knihu poprvé stahuje a otevírá v aplikaci.

32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Nejdříve se zaregistrujte v naší knihovně.

2. Se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny se zaregistrujte na stránkách www.palmknihy.cz.

3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes App Store pro iOS.

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu naší knihovny.

2. U vybraného titulu zvolte tlačítko "Půjčit e-knihu". Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1. Otevřete aplikaci eReading. Sekce s "Místními" (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2. V horním menu zvolte sekci "ONLINE" a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.

3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

Pokud si nevíte rady s instalací, nebo potřebujete bližší informace, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.

Knihovna Smrčná