Výstava Olgy Havlové a Výboru dobré vůle

07.11.2022

Dne 7.11.2022 v Galerii Smrčná se konala vernisáž fotografií Olgy Havlové a Výboru dobré vůle.

Novou výstavu v naší Galerii zahajovala členka správní rady, disidentka a bývala veřejná ochránkyně práv paní Anna Šabatová spolu s panem rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava doc. Ing. Zdeňkem Horákem, Ph.D..

O hudební doprovod a krásný zážitek se nám postarali sourozenci Pavel a Ester Fuxovi z Jihlavy.

Fotografie umístěné na 26 plakátech zobrazují počátky činnosti Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Výstava bude otevřena do 31.12.2022 každý všední den (PO - PÁ) od 08.00 - 15.00 hod., ve ČT od 17.00 - 19.00 hod.

Po telefonické domluvě Vám prohlídku rádi umožníme i v jiných hodinách. Tel.: 730 846 365

Knihovna Smrčná