Výlet MŠ Smrčná do Krajské knihovny Vysočina v Havlíčkově Brodě

22.03.2023

První letošní výlet MŠ Smrčná byl do Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě, kde se mohly děti dozvědět, jak to funguje ve velké knihovně. Pro děti byl připraven na celé dopoledne opravdu pestrý program. Na začátku měly děti pauzu na svačinku a hned poté mohly navštívit dětské oddělení, kde jim paní knihovnice řekly vše o knihovnách, knížkách a mnoho dalšího co děti zajímalo.

Nechyběla ani prohlídka celé budovy od střechy po sklep, kde si děti mohly vyzkoušet posouvání obřích regálů plných knížek. Následovala ukázka největší a nejmenší knihy, kterou v knihovně mají a také to, jak se připravuje kniha, než si ji čtenář může zapůjčit.

Na konci prohlídky obdržely všechny děti spolu s paní učitelkou na rozloučenou balíčky. Děti byly moc hodné a šikovné. :)

Knihovna Smrčná